Ranní nevolnosti mají vliv na potrat

Okolo 70 % těhotných žen v nějaké části těhotenství zažije ranní nevolnosti. Nevolnosti se obvykle projevují v prvním trimestru těhotenství, a to u 50 % těhotných žen. Tato nevolnost je natolik specifická, že má své vlastní pojmenování – těhotenská nevolnost. Podle ústavu zdravotnických věd v Oxfordu, je ranní nevolnost spojena se zdravou budoucí matkou. Ty ženy, které mají častěji ranní nevolnosti, vykazují daleko lepší zdravotní stav, dokonce lze rozeznat pozitivní vliv na samotný plod. Navíc tyto stavy mají vliv na samotný porod, kdy rodička rodí daleko klidněji a bez výraznějších potíží. Vědci také nalezli souvislost s potraty – ženy, které nevolnosti moc nemají, nebo nikdy neměly, potratí daleko častěji, než ženy s klasickou nevolností. Našla se také spojitost mezi hmotností plodu a zvracením.

S ranní nevolností nastupuje nechuť, díky které rodičky méně jí. Má se za to, že právě toto je zásadní pro teorii, co jsou to ranní nevolnosti. Výzkumníci mají teorii, že díky nevolnosti a zvracení se plod nevystavuje takovému množství látek a jídel, které nedokáže vstřebat, nebo jej ohrožuje. Navíc samotné ženy mají těsně před porodem vysoké BMI a hodně cukru v krvi, a tak se jedná o přirozenou reakci těla na tento stav, který může být pro oba velmi kritický. To také potvrzuje fakt, že nejčastěji respondentky uváděly kávu, alkohol, nekvalitní maso, vejce, špatnou zeleninu nebo velmi slané jídla, jako za potraviny, po kterých je jim nejvíce zle.

Mezi další teorie patří to, že díky nevolnosti ženy hledají alternativní řešení, co jíst. Často nalézají zdravější jídla, která pomáhají zvýšit imunitu, a mají vliv i na autoimunitní onemocnění plodu. Mezi taková onemocnění patří třeba vitiligo, chronický zánět štítné žlázy nebo celiakie. Vědci zaznamenali vysoký nárůst hořčíku, díky kterému se ženy zdárně vyhýbají křečím a svalovým slabostem, motání hlavy a omdlévání. Má se za to, že se naopak jedná o psychiatrickou záležitost, kdy se mozek snaží uchránit tělo matky před spadnutím a poškozením plodu, což by bylo enormně stresující.

Hater Napsal:

Okomentujte článek jako první

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *