Samuel L. Jackson dostal roli v Pulp Fiction omylem

Je těžké uvěřit, že nebýt průbojnosti tehdy ještě méně známého herce Samuel L. Jackson, dnes by Pulp Fiction nebyl tak kultovním trhákem. Narazil na Quentina Tarantina, autora filmu, který mu zajistil konkurz na film Reservoir Dogs. Ovšem na konkurz nepřišel, avšak nenechal si ujít druhý konkurz na Pulp Fiction. Dostal skripta se slovy, že pokud je někomu ukáže, příští týden se někdo objeví před jeho dveřmi, a zabije ho. Ta nastudoval, a přišel. Roli nedostal, ale stál o účast v Pulp Fiction natolik, že se zúčastnil dalšího konkurzu.

Když vešel do kanceláře, oslovili ho špatným jménem, protože si ho spletli s dalším hercem. To ho natolik rozrušilo, že s hamburgerem a pitím vběhl na konkurz a agresivně přednesl úryvek a ještě zlověstněji usrkával pití. Producent Richard Gladstein řekl, že v tu chvíli se ho všichni natolik báli, že on sám si myslel, že v ten moment mu Jackson prostřelí hlavu zbraní. Roli bez debat dostal, a má se za to, že to možná nebyla chyba, ale že Tarantino záměrně popletl lidi v kanceláři, kteří jej pozdravili jménem konkurenčního herce. Ostatně Tarantino je pro svou lásku k hercům a filmu, ale také metody pro přijetí do role velmi známý. Sám Tarantino uvedl, že role „negra“ byla přímo stvořená pro jediného herce. Scénář psal během tříměsíčního pobytu v Amsterdamu, v jednopokojovém bytě bez telefonu ani faxu. Měl tucty popsaných školních sešitů nečitelným písmem, ovšem kamarád mu pomohl scénář zredukovat a postavu Samuela L. Jacksona vytříbit.

Možná během toho ho napadlo si z Jacksona udělat srandu, a jak jej pozval na konkurz, nechal ho mluvit. Během toho se herec plný hněvu natolik rozjel, že mu Tarantino řekl, ať se uklidní, že to není konkurz. To herce značně znejistělo, Tarantino však dodal, že roli napsal speciálně pro něj. Poté se vrátil k natáčení filmu Fresh, kde ovšem vycítil, že jeho role je v nebezpečí a byla nabídnuta někomu jinému – Calderon. Samuel Obvolal hned několik agentů, samotný Tarantino mu řekl, že kurva zítra. A tak nastoupil do letadla a bedlivě studoval všechny postavy a vazby mezi nimi.

Jackson strávil hodiny v letadle, hladový přistál těsně před obědem, nevěděl, že Calderon měl také letět znovu na konkurz tentýž víkend. „Byl jsem první, kdo se chystal na konkurz, Sam měl přijít za mnou. „Ale Tarantino přišel pozdě, což způsobilo, že Calderon ztratil chladnou hlavu. „Vstoupili jsme do místnosti, kde probíhal konkurz, a jeden z producentů začal číst se mnou, měl jsem říci ne.“ Moc dobře se nechytal, společné čtení mu nešlo a vzdal se.

 

„Tak trochu jsem byl naštvaný, naštvaný, unavený,“ vzpomíná Jackson. Byl také hladový, a tak si koupil Take-out hamburger během své cesty do studia, jen aby zjistil, že tam nikdo není, aby ho přivítal. „Když se vrátili producenti, jeden z nich řekl:“ Miluji svou práci, pane Fishburne, „říká Jackson. „Bylo to jako pomalé popálení. Neví, kdo jsem?“ Sotva dokončil úryvek, řekli mu, že toto místo právě obsadili, jím. Jackson i tak vzpomíná, že dlouho poté byl stále naštvaný, zároveň s producenty dodává, že bez něj by film nikdy nebyl takový, jaký je.

Hater Napsal:

Okomentujte článek jako první

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *